УЗД

Визначення статі дитини по УЗД

Всіх майбутніх батьків хвилює головне питання: народження кого чекати – хлопчика чи дівчинки? Дізнатися стать дитини можна, пройшовши ультразвукове сканування – не інвазивний і абсолютно безпечний як для вагітної жінки, так і для плода, метод. Його проведення необхідно не тільки для того, щоб майбутня мама змогла дізнатися, якого кольору купувати дитячі речі – УЗД допомагає у визначенні вроджених патологій, які характеризуються хромосомними аномаліями.

Зміст статті:

За весь період виношування малюка жінка проходить ряд діагностичних процедур – кардиотоко-графию, планові скринінгові обстеження та ін. Визначення статі дитини по УЗД практикуючі акушер-гінекологи починають проводити з 20-го тижня. На більш ранньому терміні гарантувати точність інформації про статеву приналежність розвивається немовляти неможливо.

У нашій статті ми надамо детальну інформацію про особливості ультразвукової діагностики формується статевої системи плоду, за якими ознаками кваліфіковані фахівці точно визначають його стать і на якому терміні, а також існує ймовірність помилки при змінах зовнішніх статевих ознак майбутнього малюка.

Особливості ультразвукової діагностики під час вагітності

Процедуру ультразвукового сканування піддаються всі вагітні жінки – цей метод є найбільш поширеним, простим і безболісним способом моніторингу стану жіночого та дитячого організмів, визначення дефектів формування малюка. За весь гестаційний період майбутній мамі необхідно зробити три планових обстеження – з 10 по 12, з 20 по 22, з 30 по 32 тижні. Кожне з них є обов’язковим і переслідує певні цілі.

Основними завданнями УЗД в період виношування малюка є:

 • виявлення потенційної загрози переривання вагітності;
 • оцінювання ймовірності генетичних аномалій;
 • встановлення всіляких вроджених дефектів;
 • вивчення стану та передлежання плода.

При ультразвуковому дослідженні виконують фотометрію плоду, вивчають показники амніотичної рідини, оцінюють морфологічну структуру та положення пупкового канатика і «дитячого місця», досліджують матково-плацентарний кровотік

Як на УЗД можна дізнатися стать дитини?

Статева приналежність закладається відразу при зачатті дитини, проте визначити його не під силу ні одній, навіть найсучаснішого, обладнання! Адже навіть підтвердити настання вагітності можна буде тільки на другому місяці формування ембріона. В I триместрі всі майбутні малюки виглядають практично однаково – в цьому періоді статева система тільки формується. Визначити стать дитини по УЗД можливо не раніше 18-ої акушерської тижня.

Наскільки достовірним буде результат такого обстеження, залежить від якості ультразвукової апаратури і кваліфікації лікаря-діагноста, який повинен бути володіти знаннями про особливості внутрішньоутробного розвитку. Ідеальним терміном проходження ультразвукової діагностики для з’ясування статевої приналежності дитини вважається 21 тиждень. Саме в цей період завершується формування статевої системи і з’являються перші умовні рефлекси – теоретично плід є життєздатним.

Сучасна медицина володіє таким діагностичним методом, як 3д УЗД, на якому можна буде побачити не тільки стать дитини, але і риси його обличчя. Оптимальний термін проведення такого обстеження – друга половина гестаційного періоду.

По завершенні діагностики майбутні батьки отримають фото своєї дитини, яке можна буде вкласти в сімейний альбом. Дуже часто майбутні мами задають питання спеціалісту – часто він помиляється? За умови правильного положення дитини відсоток помилки в його приналежності до чоловічої або жіночої статі дорівнює нулю!

Однак існує кілька перешкод, основними серед них є обсяг амніотичної рідини і товщина стінки черевної порожнини вагітної жінки. Крім того, малюк сам не завжди бажає демонструвати свої геніталії – він може прикрити їх ручками або лягти на бік.

Як за додатковими ознаками визначити стать дитини по УЗД?

Восьма акушерська тиждень характеризується початком розвитку органів репродуктивної системи – яєчок і яєчників. На 11-му тижні починається вироблення статевих гормонів і з’являються складки, які в подальшому утворюють зовнішні геніталії – член, мошонку, клітор, статеві губи. Досвідчений фахівець може достовірно встановити статеву приналежність немовля навіть не розглянувши його первинні статеві ознаки.

При виконанні УЗД на визначення статі лікар бере до уваги конкретні морфологічні ознаки статевих органів: у хлопчика є зачатки статевого члена і чоловічих статевих залоз, у дівчинки – формуються великі і малі статеві губи

Це пояснюється тим фактом, що для визначення статі існують інші методики:

 • Аналіз кута між спиною плода і статевим горбком: якщо він менше 30° – народиться дівчинка, більше 30° – хлопчик.
 • Оцінювання форми черепа: квадратний тип характерний для хлопчика, округлий – для дівчинки.
 • Вивчення розташування плаценти («дитячого місця»): її локалізація в правій частині маткової порожнини вказує на народження хлопчика, у лівій – дівчинки.
Цей спосіб носить назву методу Рамзі і був зареєстрований канадським лікарем-сонологом, який з точністю до 97,5% визначав стать майбутнього малюка на ранніх етапах вагітності.

Можливі помилки

Одержати недостовірні результати ультразвукового сканування можливо:

 • При занадто ранньому терміні обстеження. Зазвичай на першому скринінгу лікар намагається визначити стать плоду, однак результат може не підтвердитися при іншому УЗД. Сімейній парі не варто сильно налаштовуватися на очікування дівчинки або хлопчика. Майбутнім батькам важливо знати, що це обстеження переслідує зовсім іншу мету – виявити дефекти розвитку дитини.
 • При багатоплідній вагітності (більш ніж одним плодом – двійнятами, трійнею і т. д). Дізнатися стать малюків важко, так як вони прикривають один одного.
 • При пізньому терміні вагітності – немовляті стає тісно в порожнині матки і часто він приховує від абдомінального датчика свої статеві органи. До того ж пальці або пупковий канатик можна прийняти за статевий член, а яєчка за статеві губи.
 • При виконанні діагностики на застарілій апаратурі, яка не дозволяє отримати повну візуалізацію статевих органів плода.

Майбутній мамі важливо знати – скільки б вона раз робила УЗД, завжди існує ймовірність неправильного визначення статі дитини. Однак не варто засмучуватися з цього приводу – свого малюка вона буде любити незалежно від його зросту, ваги та статевої приналежності.

У завершенні вищевикладеної інформації хочеться ще раз підкреслити, що в першу чергу сімейній парі необхідно піклуватися про зачаття здорової дитини. Плануючи народження дитини, вони повинні пам’ятати своє формування малюк повинен почати в здоровому організмі мами і відчувати, що тато з нетерпінням чекає її появи на світ. Адже хто б не народився, він заволодіє серцями своїх батьків назавжди!

Copyright © 2016-2019

To Top